flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                            протоколом зборів державних службовців

                                                          Погребищенського районного суду

                                                          Вінницької області

                                                          23.03.2023 року №2

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього службового розпорядку державних службовців

Погребищенського районного суду Вінницької області

 

І. Загальні положення 

  1. Ці Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового розпорядку державних службовців Погребищенського районного суду Вінницької області (далі – суд), режим роботи, умови перебування їх у суді та забезпечення раціонального використання робочого часу.
  2. Службова дисципліна в Погребищенському районному суді Вінницької області ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання державними службовцями своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи. 
  3. Правила внутрішнього службового розпорядку в Погребищенському районному суді Вінницької області затверджуються загальними зборами державних службовців за поданням керівника апарату на основі Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби 03.03.2016 року № 50.  
  4. Правила внутрішнього службового розпорядку Погребищенського районного суду Вінницької області доводяться до відома всіх державних службовців суду під підпис.

ІІ. Загальні правила етичної поведінки в суді 

  1. Державні службовці Суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки. 
  2. Державні службовці у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність. 
  3. Державні службовці повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.
  4. Державні службовці суду під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

ІІІ. Основні обов’язки та права державних службовців суду 

  1. Державні службовці зобов'язані здійснювати свої повноваження чесно і сумлінно, дотримуватись дисципліни, вчасно виконувати розпорядження голови суду, суддів, керівника апарату, використовувати весь робочий час для продуктивної праці та утримуватися від дій, які б заважали іншим працівникам виконувати свої обов'язки. 
  2. Державні службовці Суду мають право на:

1) повагу до своєї особистості, честі та гідності, справедливе і шанобливе ставлення з боку керівників, колег та інших осіб;

2) чітке визначення посадових обов’язків;

3) належні для роботи умови праці та їх матеріально-технічне забезпечення;

4) оплату праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби та рангу;

5) відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону;

6) професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб суду;

7) просування по службі з урахуванням професійної компетентності та сумлінного виконання своїх посадових обов’язків;

8) оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;

9) отримання від державних органів, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування необхідної інформації з питань, що належать до його повноважень, у випадках, встановлених законом;

10) безперешкодне ознайомлення з документами про проходження ним служби, у тому числі висновками щодо результатів оцінювання його службової діяльності;

11) проведення службового розслідування за його вимогою з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри. 

  1. Державні службовці Суду зобов’язані: 

1) дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки;

3) поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина;

4) з повагою ставитися до державних символів України;

5) обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації;

6) забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів;

7) сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов’язки;

8) виконувати рішення, накази (розпорядження), доручення керівника та голови суду, видані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України;

9) додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;

10) запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби;

11) постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності;

12) зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали йому відомі у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню;

13) надавати публічну інформацію в межах, визначених законом;

14) підтримувати в чистоті і порядку своє робоче місце та зал судових засідань, залишаючи своє робоче місце в чистоті протягом робочого дня та по його закінченні, не залишати на столах та інших відкритих місцях робочу документацію, документи для службового користування, закривати сейфи і шафи, вимикати освітлення, електричні прилади та комп’ютерну техніку;

15) суворо дотримуватись вимог щодо заборони паління в приміщенні суду;

16) мати охайний вигляд і одяг, без елементів ексцентричності, стриманого кольору та фасону, який відповідає діловому стилю; носити нагрудні прозорі таблички (бейджі) із зазначенням свого імені та посади і називати себе на першу вимогу відвідувачів суду;

Державні службовці виконують також інші обов’язки, визначені у посадових інструкціях, затверджених керівником апарату суду.

  1. Державні службовці Суду не мають права передоручати виконання своїх функціональних обов’язків іншим працівникам без відома керівництва суду. 
  2. Державні службовці Суду мають інші права та обов’язки, передбачені чинним законодавством України та цими Правилами.

ІV. Робочий час і час відпочинку державних службовців Погребищенського районного суду 

  1. Тривалість робочого часу державних службовців становить 40 годин на тиждень. 
  2. Встановлюється п'ятиденний робочий тиждень, із тривалістю роботи по днях:

понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя.

Час початку і закінчення щоденної роботи встановлюється:

з понеділка по четвер:

- початок роботи о 08 год. 00 хв.

- закінчення роботи о 17 год. 00 хв.

у п'ятницю:

- початок роботи: о 08 год. 00 хв.

- закінчення роботи: о 15 год. 45 хв.

  1. Початок та кінець робочого часу, перерва, що надається для відпочинку і харчування, встановлюються з урахуванням режиму роботи суду.

     Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 45 хвилин: з 12 год. 00 хв. по  12 год. 45 хв. Перерва не включається в робочий час, і може використовуватися на свій розсуд. На цей час державні службовці можуть відлучатися з місця роботи.

    При неможливості використання часу, наданого для відпочинку та харчування (безперервність судового засідання, обов'язковий прийом громадян, тощо) надається інший час для харчування та відпочинку протягом робочого дня, але не більш ніж 45 хвилин. 

  1. Відповідно до ст.73 КЗпП України, напередодні святкових та неробочих днів, тривалість робочого дня скорочується на одну годину. 
  2. Облік робочого часу у суді здійснюється у відповідному табелі обліку робочого часу.

    Для забезпечення контролю своєчасного виходу, прибуття на роботу, відомості зазначених систем обліку робочого часу подаються відповідальною особою керівнику апарату. 

  1. Вихід державного службовця за межі адміністративної будівлі суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома керівника апарату. 
  2. За рішенням голови суду чи керівника апарату суду, державний службовець може бути відкликаний із щорічної основної або додаткової оплачуваних відпусток, відповідно до законодавства України. 
  3. Порядок повідомлення про відсутність на робочому місці
  4. У разі хвороби та інших підстав відсутності на роботі, державному службовцю необхідно обов'язково повідомляти засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом не пізніше 10 години поточного дня - керівника апарату суду, суддю, з яким працює, та особу, відповідальну за ведення кадрового діловодства в суді про тимчасову відсутність. У разі неповідомлення про відсутність - складається акт про відсутність працівника на роботі. По виходу на роботу своєчасно подати оформлений належним чином лист непрацездатності особі, відповідальній за ведення кадрового діловодства в суді. У разі ненадання працівником апарату суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім'я керівника апарату суду щодо причин своєї відсутності.
  5. У разі недотримання державними службовцями вимог пункту 1 цього розділу, складається акт про відсутність на робочому місці. 
  6. У разі ненадання державним службовцем Суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі, він повинен подати письмові пояснення на ім’я керівника апарату суду щодо причин своєї відсутності. 
  7. Відсутність державного службовця на робочому місці протягом робочого дня, без поважної причини, є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності, передбаченої законами України.

VІ. Перебування державних службовців в Погребищенському районному суді Вінницької області у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу

  1. У зв’язку з службовою необхідністю державні службовці Суду можуть залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом голови суду. Для виконання невідкладних завдань державні службовці можуть залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом керівника апарату суду, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу, відповідно до законодавства. 

     Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного державного службовця суду не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік. 

  1. У наказі про чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальні працівники суду, їх посада, місце, дата та строк чергування. 
  2. Керівник апарату, за потреби, може залучати державних службовців Суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні. 

      Чергування державних службовців Суду після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється відповідальною особою за ведення кадрового діловодства і затверджується керівником апарату суду. 

  1. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні державного службовця, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування, відповідна інформація подається відповідальною особою за ведення кадрового діловодствакерівнику апарату, для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка. 
  2. За роботу в зазначені вище дні (години) державним службовцям суду надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами працівників.

VІІ. Порядок доведення до відому державних службовців нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань 

  1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відому державних службовців, шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

    Підтвердженням може слугувати підпис на документі або  у журналі реєстрації документів. 

  1. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відому державних службовців шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Суду

VIІI. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки 

  1. Керівник апарату зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці, Відповідальна особа, визначена наказом керівника апарату суду зобов’язана проводити інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки.
  2. Державні службовці Суду повинні дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки. 
  3. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються державними службовцями, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
  4. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в суді відповідає особа, визначена наказом керівника апарату суду.

ІХ. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ)і майна державним службовцем

  1. Державний службовець зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій суб’єктом призначення особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно. 
  2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, керівником апарату та державним службовцем, який звільняється.

Х. Прикінцеві положення 

  1. Недотримання вимог Правил внутрішнього службового розпорядку є підставою для притягнення державного службовця до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.